Stephen King

21. února 2014 v 8:28 | adminka |  Autoři
Zbožňuji ho. Jeho knihy jsou vážně perfektní. King je neskutečně talentovaný. Vždy zápletku zaplete mnohem víc, charaktery všech postav změní, a přece to vypadá, že to tak má být. U některých knih si řeknete, že už to prostě přehání, ale přece po ní sáhnete znovu. Ještě jsem nenarazila na žádnou jeho knihu, která by se mi nelíbila. Ale taky jich k přečtení ještě dost zbývá. :) Což je skličující, protože je chci všechny přečíst, ale zároveň jsem moc ráda, že mi jsou některé příběhy stále neznámé. Jen ta představa, že už nebude žádný King, který by mi zastavil dech, je přímo příšerná.

king

pseudonym: Richard Bachman

Stephen Edwin King (* 21. září 1947, Portland, Maine) je americký spisovatel hororů, jeden z nejproduktivnějších a čtenářsky nejúspěšnějších autorů současnosti. Řada jeho knih a povídek byla zfilmována. Mezi jeho slavná díla patří knihy Carrie, To, Mrtvá zóna a série Temná věž, ve filmovém zpracování prosluly především na jeho dílech postavené snímky Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle.

Jeho kariéra spisovatele začala prakticky už v roce 1959, kdy se svým starším adoptovaným bratrem Davidem vydali místní noviny Dave's rag (5 centů za výtisk). Od roku 1962 studoval na Lisbon High School (Lisbon, Maine), kde se svým přítelem Chrisem Chesleyim vydali v roce 1963 sbírku 18 povídek s názvem People, Places and Things - volume I.

O rok později publikoval dvoudílnou knihu The Star Invaders. První dílo, které bylo veřejně publikováno, byla povídka I was a Teenage Grave Robber (Byl jsem mladistvým vykradačem hrobů) a vyšla v časopise Comics Review v roce 1965. V roce 1966 ukončil úspěšně studium na střední škole a dostal stipendium na univerzitu.

Roku 1970 absolvoval univerzitu v Oronu, obory angličtina a tvůrčí psaní se zaměřením na učitelství. Rok nemohl najít práci učitele, a tak pracoval v prádelně a psal povídky, které prodával do pánských časopisů. V lednu 1971 se oženil s Tabithou Spruce. Seznámili se v univerzitní knihovně v Maine - Orono, kde oba pracovali během studia. První povídku Skleněná podlaha, mu vydali v časopise Startling Mystery Stories. Povídky, které napsal zpočátku tvorby, byly časem vydány v knize Night Shift "Noční směna".

Na podzim 1971 začal učit na střední škole v Hampdenu, i když finanční situace rodiny se tím příliš nezlepšila. Na jaře 1973 prodal svůj první román Carrie, který mu brzy vynesl velký honorář za prodej paperbackových práv a stal se bestsellerem. Po tomto románu se začal psaním živit. Přestěhoval se na jih Maine poblíž matky, která onemocněla. Do její smrti napsal knihu Prokletí Salemu ( Jerusalem's Lot).

Po smrti matky žil v Boulder (Colorado) kam umístil děj další knihy The Shining (Osvícení). V roce 1975 se vrátil do Maine, kde se usadil v oblasti jezer v západním Maine. Na tomto místě dokončil knihu Svědectví (The Stand) a Mrtvou zónu (Dead Zone). Po několika stěhováních po Maine si roku 1980 pořídil druhý dům v blízkosti Bangoru, kam se nastěhoval, aby mohl vyučovat tvůrčí psaní na univerzitě Maine - Orono.

S manželkou Tabitou mají tři děti: Naomi Rachel, Joa Hilla a Owena Phillipa. Je i dědečkem svých tří vnoučat. Jeho předkové pochází z Irska a Skotska. Měří asi 193 cm a váží okolo 90 kg. Má modré oči, světlou pleť a husté tmavé vlasy. Nosí vousy, občas knírek, a brýle, které nosí již od dětství kvůli těžké oční vadě. Společně s manželkou se zapojil do mnoha charitativních akcí a zajišťuje stipendia pro středoškoláky.

Po dočtení knihy Řbitov zvířátek jsem se rozhodla, že Kingovi napíšu dopis. Tak se také stalo. Čekala jsem na odpověď asi dva měsíce, i když zázrak byl už jen to, že nějaká odpověď přišla.
King je opravdu vytížený, takže jsem nemohla čekat, že mi napíše, jak moc si váží toho, že si někdo udělal čas a napsal mu dopis. Přišla mi už předepsaná zpráva. ,,King nic nepodepisuje." Přesto mě velmi potěšil Kingův, i když natištěný, podpis na konci dopisu. :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Clara Black | Web | 26. února 2014 v 13:59 | Reagovat

Já Kinga jednoduše miluju :D Četla jsem od něj snad všechny knihy, které jsem v knihovně objevila a netrpělivě čekám na Doctor Sleep :3
A má jednoduše výstižné příjmení :) :-D

2 Natyy | 16. března 2014 v 20:23 | Reagovat

Stephen King je skvělej chlap :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama