Řbitov zvířátek

16. března 2014 v 19:38 | adminka |  Doporučené
kinggg

Staré indiánské pohřebiště neztratilo svou temnou moc ani po letech a nyní čeká na příležitost. Ta přijde, když se manželé Creedovi se dvěma malými dětmi, synem Cagem a dcerou Ellie, a kocourem Churchem přestěhují do domu v jeho blízkosti.
Frekventovaná cesta hned za plotem, obrovská příchylnost Ellie ke kocourovi a místní starousedlík Jud, jenž zná znepokojivé tajemství, způsobí že události naberou na obrátkách. Louis Creed zakope přejetého kocoura právě na pohřebišti a Church se k překvapení všech po několika dnech vrátí. Je trochu divný a jde z něj strach, ale je to on. A kocourova smrt není v Louisově rodině poslední...
Řbitov zvířátek je román o smrti. O neschopnosti vyrovnat se s odchodem blízkého tvora, o těžkém smíření se s během života, který přináší nejen radost, ale i nekonečný smutek. Kingova bohatá fantazie domýšlí situaci do absurdního konce a výsledkem je román na jedné straně hrůzný a znepokojivý, ale na druhé také působivě melancholický, román jenž nikoho nenechá chladným.

Tuto knihu vřele doporučuji. Už je to delší doba, co jsem ji četla, ale stále na ni vzpomínám.

Tohle je přesně ten případ, kdy vás King vyděsí, neskutečně zaskočí a způsobí vám menší infarkt. Nechápu, jak to dělá. Takových spisovatelů není mnoho.

Nikdy bych nečekala, že to skončí právě tak. Dokonce jsem tomu nevěřila, když jsem ten konec četla. Pořád jsem čekala, kdy začne další kapitola se slovy:,,Probudil se s polštářem promáčeným potem."
Ale to se nestalo.
Kniha určitě stojí za přečtení. Snad se k ní někdy dostanu znovu. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama