Neviditelný

2. července 2014 v 15:35 | adminka |  Recenze
Autor: C.D. Payne
Překlad: Richard Janda
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2012
Počet stran: 284

payne

Nová kniha autora kultovní série Mládí v hajzlu. C. D. Payne tentokrát přináší lehce absurdní příběh sedmatřicetiletého chlapíka, klasického "losera", který jednoho dne v rozčilení zavolá popleteně na psa, čirou náhodou tak vysloví jakousi kouzelnou formuli a stane se neviditelným. Tato nová schopnost je pro něj velmi přínosná - může si například obstarat peníze menší krádeží v bance, špehovat manželku a mnohé další.

O této kniha jsem dlouho uvažovala, pořád jsem se ale nedostala k tomu, abych si ji koupila. Potřebovala jsem nějaký impuls. Tím se stala autorova autogramiáda. Když jsem se dočetla, že přijede, bylo rozhodnuto - valila jsem do knihkupectví pro knihu. Nechala jsem si ji podepsat, ale do čtení jsem se stále neměla. Až teď - po téměř roce - jsem ji vytáhla. Nevím ani proč. Šmejdila jsem v knihovně, co bych si teď tak přečetla, a připadala mi jako skvělý nápad.

Už na začátek je nutno říct, že kniha je humorná a hlavně oddechová. Nečekejte nějaké velké čtení. Čte se to skvěle, zasmějete se, ale žádná moudra světa vám to nedá. Občas si člověk prostě potřebuje odpočinout a vytáhnout takovou knihu. Já si to čtení moc užila. Těšila jsem se na další zápletku a novou vtipnou situaci.

Kniha nepostrádá také trochu toho sexu. Bez něj by to nejspíš nebylo ono. I když někdy už nezbývalo, než nad Axelem jen žasnout. Ten chlap snad nemá žádné zábrany?

Zajímalo by mě, jak to dopadlo s Bobem/Brucem. Přece jen ho můžeme považovat za strůjce všeho toho zmatku.
Takový konec jsem nečekala, ale vlastně nevím, co jsem čekala. Jak by tohle mohlo skončit? Pro Axela už asi nebylo návratu. Toto zakončení je ještě to milosrdnější.

Vážně doporučuji. Na internetu jsem se setkala s negativními komentáři, přesto si ale myslím, že kniha je skvělá. Pokud budete chtít relaxovat s kávou/čajem a něčím k zakousnutí nebo při opalování v parku, tahle kniha není rozhodně špatný nápad. :)

Hodnocení: 5/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama