Neil Gaiman

30. ledna 2015 v 16:13 | adminka |  Autoři
Velký frajer. Když čtu jeho knížky, žasnu nad jeho představivostí. Chtěla bych si s ním někde posedět a jen poslouchat, co mu létá hlavou. Musí to být úžasné dobrodružství. Při čtení Nikdykde nebo Knihy hřbitova jsem u některých pasáží prostě nechápala, jak tohle někoho mohlo do háje napadnout. :D To je důvod, proč se Neil stal jedním z mých oblíbenců. Nadpřirozená fantazie.

neil

Neil Gaiman (*10. listopadu 1960, Portchester, Hampshire) byl původním povoláním žurnalista se zaměřením na sci-fi a fantasy.

Slávu si získal scénaři ke komiksům Sandman, který vypráví příběhy Morfea, pána říše snů. V roce 1991 napsal scénář k televiznímu seriálu Nikdykde a stejnojmennou knihu vycházející ze seriálu. Dalšími romány jsou Hvězdný prach (úspěšně zfilmovaný), Koralina, Američtí bohové, Anansiho chlapci a Kniha hřbitova. Své povídky a básně shrnul do dvou sbírek - Kouř a zrcadla a Křehké věci. Kromě již zmíněného seriálu Nikdykde napsal scénář k filmu Maska zrcadla, na kterém spolupracoval s režisérem filmu Davem McKeanem.

Ještě jsem dost jeho knih nepřečetla, ale moc se na ně těším. Pokud budete tápat, po které sáhnout - doporučuji Nikdykde. Četla jsem to jedním dechem, moje hlava si musela neustále vytvářet obrazy nových a nových stvoření, která se v knize vyskytují. Bomba! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama