Cujo

2. února 2015 v 20:50 | adminka |  Recenze
Autor: Stephen King
Překlad: Tomáš Vodák
Nakladatelství: Gemini
Rok vydání: 1998
Počet stran: 245

cujo

Příběh se odehrává v Castle Rocku v létě roku 1980. Jeho zdánlivý pokoj naruší bernardýn nakažený vzteklinou. Z milého a přítulného psa se stává hrozná bestie, která terorizuje Donnu a jejího syna Tada uvězněné v rozbitém autě, a kolem není nikdo, kdo by jim pomohl...

King je můj oblíbenec. Má tetička ho má taky moc ráda a často ho probíráme. Při jedné takové rozmluvě mě zaujala, když začala mluvit o téhle knize. Řekla mi, že tahle kniha je jiná. ,,Cujo není zase tak fikce. Něco takového se prostě může stát, a proto mě ta kniha děsila víc než ty fiktivní." Už jsem byla jako ryba na háčku. Tu knihu chci! :D Samozřejmě jsem si ji koupila.

Jestli jsem už konečně našla Kingovu knihu, která by mě zklamala? Bohužel. Jako obvykle jsem četla jako zblázněná a nechala jsem se příběhem úplně pohltit. Byly i chvilky, kdy se na mě náš zlatý retrívr jen podíval a já se ho začala bát.

Líbí se mi Kingovy starty. Příběh prostě jen tak začne. Na co přehnaný úvod? Jste jednoduše v ději a zorientujte se sami. Miluji to. :)

Kniha není členěná na kapitoly. Nemám to ráda, ale tentokrát jsem byla mile překvapena. King vždy jen oddělil odstavec a vy jste se octli u úplně jiné části příběhu. Tyhle skoky jsem si v knize hrozně oblíbila, když jsem uviděla nový odstavec, těšila jsem se, co přijde. Úžasně vymyšlené.

Když je řeč o jiných částech příběhu. Občas byl příběh vyprávěn prostřednictvím Cuja - u těchto pasáží jsem jen žasla. Takové vcítění se do kůže psa, který je nakažen vzteklinou! Je to tak bezvadně popsané, že jsem si to musela občas přečíst dvakrát. :D Při čtení těchto stránek se k vám připlíží lítost. Lítost nad psem, který je vzteklý a nekontrolovatelně chce vraždit. Je to tak. King je jednoduše mistr. A moje tetička taky, protože bez ní bych se k téhle knize možná nedostala!

Hodnocení: 5/5

Trailer k filmu! :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama