Život po životě

7. května 2015 v 19:48 | adminka |  Recenze
Autor: Raymond A. Moody jr.
Překlad: Boris Jaroš, Irena Jarošová
Nakladatelství: Odeon
Rok vydání: 1991
Počet stran: 324

žpž

Trilogie nejvýznamnějších knih R.A. Moodyho shrnuje "vzpomínky" lidí, kteří přežili svoji klinickou smrt se záběry poskytující prostor lidské naději. Moody v knize Život po životě seznámil čtenáře s výsledky svého výzkumu na téma: co člověka čeká po smrti. Shrnul vzpomínky lidí, kteří přežili klinickou smrt, a zjistil, že vjemy při umírání jsou u různých lidí podobné. Dokonce prý je podobnost tak velká, že lze specifikovat několik samostatných znaků, s nimiž se setkala většina lidí, kteří stáli na prahu smrti.

Právě tato kniha, kterou napsal v 70. letech, byla první vědeckou prací o výzkumech jevů mezi životem a smrtí. Její závěry jsou ale dodnes pro část odborné veřejnosti naprosto nepřijatelné.

Tuhle knihu máme doma odjakživa. Neustále jsem si říkala, že si ji musím přečíst, obzvlášť, když mi o ní pořád básnil taťka, který není žádný vášnivý čtenář. Když ji přece přečetl on a líbila se mu, musí to být něco. Téma smrti mě fascinuje a velmi zajímá, nikdy jsem se ale ke knize nedostala nebo neodhodlala. Tomu jsem ale učinila přítrž! :D

Jednoduše nastal čas. A musím říct, že nelituji. V posmrtný život věřím už hodně dlouho, tahle kniha mě jen utvrdila a to hodně. Je nacpaná tolika různými prožitky smrti obrovského množství lidí! Netušila jsem, že se něco takového při klinické smrti stalo tak velkému počtu lidí. A to ještě nemluvě o tom, že autor uváděl případy jen z Ameriky. Naprosto úžasné!

Nejdříve se lidé vznášejí nad svým tělem, ať už je to v nemocnici nebo někde na silnici. Prochází tunelem, který končí světlem. Setkávají se se Světelnou bytostí, která jim promítá jejich skutky a jejich myšlenky. Zeptá se jich, jestli svých činů litují nebo jestli jsou spokojeni se svým životem, jestli dostatečně milovali. Někdy jim řekne, že ještě nenastal jejich čas. Možná ti lidé také uvidí úžasné zářící město. Cítí naprostý klid a mír. Cítí pohodu a lásku. Ani se jim vlastně nechce odejít, ale vzpomenou si na rodinu, o kterou se musí postarat. Někteří viděli nešťastné duše, které se trápily. Pravděpodobně sebevrazi.

Dílo je plné poznatků a dohadů. Pravda nemusí být nic z toho. Ani sám autor vám nevnucuje názor o posmrtném životě, jen konstatuje, proč by to mohlo být reálné. Objevuje se zde i část o pekle, která mě dost vyděsila. Jsem celkem zvědavá na to, co je po smrti. A když nebude nic, nejspíš se to už nedozvím, ne? :D

Hodnocení: 5/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Limeo | E-mail | Web | 7. května 2015 v 20:04 | Reagovat

Já se přiznám, že o knize ani jejím autorovi jsem nikdy neslyšela, ale klinická smrt... To by mohlo být zajímavé ;-). Určitě se po tom poohlédnu, taková spirituální témata mě vždy zajímala :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama