Hypnotizér

3. července 2015 v 9:00 | adminka |  Recenze
Autor: Lars Kepler
Překlad: Azita Haidarová
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2011
Počet stran: 544

hypnotizér

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.

Kniha mi dlouho ležela v knihovně, ale když jsem naposledy vybírala, co si přečtu, kniha se na mě smála. :D Nastal čas na Hypnotizéra. A ani v nejmenším nelituji.

Musela jsem se prokousat přes asi 100 prvních stran, než se příběh rozeběhl, ale tak to u detektivek bývá. Musíte zjistit mnoho informací, než to může začít být vzrušující. Nevím, čím to je, ale krimi ze severu mají vážně něco do sebe. Oni to prostě umí, mají to v kostech. Možná je to vzduchem. :D

Námět s hypnózou byl skvělý nápad. Ještě dnes je hypnóza docela záhada, proto je kniha sama o sobě zajímavá. Zapleťte do toho ještě pár psychicky labilních lidí, krev, závislost, posedlost a vraždy a máte naprosto senzační román. Jsem z něj vážně nadšená. Obvykle nemám potřebu číst detektivky znovu, ale u této si nejsem tak jistá. Je plná zvratů a napětí a příjde mi, že cíl románu není v pátrání po pachateli. Jistěže vás zajímá, kdo vlastně koho unesl a kdo koho zapíchnul, ale tahle otázka je tak nějak v pozadí. Příběh roste a roste a vy ani nemáte čas pomyslet na to, kdo za tím je.

Postavy jsou skvěle propracované. Každá má nějaké své mouchy, a proto si žádnou tak úplně neoblíbíte. Samotná detektivní část je doplněna různými aférkami a hádkami. Přesně tak, jak to má být. Trocha dramatu na okraj neuškodí.

Knihu určitě doporučuji. :)

Hodnocení: 5/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama