Proměna

19. ledna 2016 v 17:51 | adminka |  Recenze
Autor: Franz Kafka
Překlad:
Vladimír Kafka
Nakladatelství: B4U Publishing
Rok vydání: 2007
Počet stran: 62

dfdfsdfsf

Když se Řehoř Samsa jednou ráno probudil z nepokojných snů, shledal, že se v posteli proměnil v jakýsi nestvůrný hmyz. Ležel na hřbetě tvrdém jak pancíř, a když trochu nadzvedl hlavu, uviděl své vyklenuté, hnědé břicho rozdělené obloukovitými výztuhami, na jehož vrcholu se sotva ještě držela přikrývka a tak tak že úplně nesklouzla dolů. Jeho četné, vzhledem k ostatnímu objemu žalostně tenké nohy se mu bezmocně komíhaly před očima. Takto začíná jedna z nejslavnějších povídek literatury 20. století. Klíčové dílo literární tvorby Proměna vypráví velice živý příběh, v němž se ukazuje síla Franze Kafky, a právem patří mezi nejlepší povídkové texty na světě.

Přečteno běhěm dvou rán.

Kafka píše naprosto originálně. Kdo z nás by po přeměně v brouka přemýšlel nad tím, jak se dostane do práce? Co to je? To je Kafka.

Řehoře mi bylo dost líto. Rodina ho úplně odhodila. Přestal jim být prospěšný, tak se na něj vykašlali. Lidi.

Ta povídka je tak zvláštní. Koho by napadlo o něčem takovém psát? To se Kafka ráno probudil a napadlo ho: ,,Hej, co kdybych byl broukem?" Frajer. :D Poměrně stará kniha a je nesmyslnější než spousta knih novodobých. A to se toho dnes píše spoustu.

Není to tak, že bych měla chuť si to někdy přečíst znovu, ale dojem to udělalo. A nemyslím si, že ještě někdy budu číst něco takového. To prostě nejde. Jak je vidět, Kafka je jen jeden.

Hodnocení:5/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama